Videochatus – Anonymní videochat zdarma

8 Dub

Chatroulette zná asi každý, kdo už někdy chtěl anonymně videochatovat na internetu. Bohužel, jeho popularita je natolik velká, že sem chodí velké množství lidí s jediným cílem – ukázat na kameru své „přednosti“ a samozřejmě vidět ty Vaše. Pokud se chcete spíše seznámit, popovídat si, nebo prostě a jednoduše poznat nové lidi, možná byste měli sáhnout jinam, třeba na portál, který Vám dnes ve zkratce představíme – Videochatus.

Videochatus = Chatroulette?

Nenechte se mýlit – Videochatus funguje na prakticky totožném principu, jako jeho „konkurenti“ typu Chatroulette, Omegle atd. Naleznete ho na stránce Videochatus.com. Hned na této úvodní stránce Vás vyzve Flash Player k potvrzení přístupu k Vaší webkameře a mikrofonu (potvrdíte tlačítkem „Allow/Povolit“. Následně, pokud máte webkameru připojenou, byste se už měli vidět v levém dolním rohu.

Externí kamera

Než začnete chatovat, je dobré si kameru pečlivě nastavit, stejně tak zvuk. Připojení externí kamery k notebooku může být trochu složitější, nicméně samotný portál Vám po připojení externí kamery sám nabídne, jakou chcete používat.

Začínáme

Pokud máte vše připraveno, stačí zmáčknout tlačítko „start“. Následně se Vám budou náhodně přiřazovat další chatující z celého světa. Pokud budete chtít zjistit národnost Vašeho „společníka“, můžete tak udělat velice jednoduše na základě vlaječky a názvu státu, který se objeví v chat oknu. Nicméně tento údaj není 100% směrodatný, neboť velká část uživatelů používá různé proxy servery apod.

Končíme

Pokud nebudete mít náladu zrovna mluvit, využít můžete i zmíněné chat okno. Stačí jen napsat, co máte na srdci a stisknout enter. Nic víc, nic míň. V momentě, kdy Vás uživatel na druhé straně přestane bavit, nebo se prostě chová nevhodně, můžete celou konverzaci mezi Vámi utnout tlačítkem „stop“. Následně dojde k výběru nového chatujícího a celý tento koloběh se opakuje.

Verdikt

Suma sumárum, Videochatus je klasický anonymní videochat zdarma, který ničím nepřekvapím. Oproti Omeglu zklame ve výběru zájmů a nahotinek, které se zde vyskytují rovněž v hojné míře, nicméně asi ne tolik, jako u Chatroulette.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...