Jak začíná přechod u ženy? – Příznaky

8 Kvě

Strašákem ženy je začínající přechod čili menopauza, nebo-li ztráta mestruace. V dnešním článku si povíme, jaké jsou prvotní příznaky přechodu  u ženy a co jí s tím všechno čeká. Věříme, že jak nejde o život, tak nejde o nic a že i tato nepříjemná situace se dá s klidnou hlavou zvládnout.

Menopauza je za dveřmi

Jak už jsme se zmínili v úvodu, je to opravdu nepříjemná záležitost, ale bohužel jde  nedílnou součást ženského organismu. Menopauza se většinou dostavuje mezi 45. – 55. rokem života ženy. To však neznamená že život končí! Naopak se hned zbavíte několika nezmarů kvůli kterým jste měly dříve potíže a starosti.

Jaké jsou příznaky ženské menopauzy?

Příznaky menopauzy

V prvním okamžiku dochází k poruše menstruačního cyklu. Začíná být velmi nepravidelný  a délka intenzity je různá. S poklesem hormonální aktivity přichází i náladavost a napětí. Typickým náznakem přicházející menopauzy bývají návaly horka. Nelekněte se, pokud Vás zastihnou i časté bolesti hlavy, je to v této chvíli úplně normální, bohužel. Stojí zatím především náhlé změny krevní tlaku a lze pociťovat i velmi časté psychické výkyvy. Přicházející menopauzu doprovází i problémy se spaním a snad nejhorší je postupné ukládání tuku.

Tuk se začne ukládat na místech, na která byste si spíše přáli zůstat štíhlé. Zače se zvyšovat i hladina cholesterolu a tuku v krvi. Pokud Vás začnou bolet záda a jinak řečeno „celý člověk“ je to tím, že kosti začínají pomalu řídnout.

Jak předejít nepříjemným vlivům?

Pokud jste již úplně na dně, tak zkuste navštívit svého lékaře nebo gynekologa. Jsou to zkušení odborníci, kteří Vám doopravdy dokáží pomoci. Příznaky můžete zmírnit i různými potravinovýcmi doplňky, které najdete v lékarně. Případně Vám ještě něco doporučí samotný lékař.

Jako další tu je správná životospráva a fyzická aktivita. Je velmi důležité, aby jste dodržovali pitný režim. Vynechte však ochucené a alkoholické nápoje a spíše do svého pitného režimu zařaďte obyčejnou vodu.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...