Přihlášení na Facebook

Dnes jsme si pro Vás připravili článek, jehož téma bude známé asi každému, kdo se alespoň trochu pohybuje po světě internetu. Tématem je totiž známý internetový portál Facebook.com. Pojďme si ho tedy představit o něco blíže a ukažme si, jak se můžeme zaregistrovat a přihlásit.

Facebook – Největší sociální síť na světě

Facebook vznikl jako projekt Marka Zuckerberga, který ho spustil v únoru roku 2004. Původně byl určen pouze pro studenty Harvardovy univerzity, avšak postupem času se přidávali další univerzity, až byl Facebook otevřen globálně. Facebook je založen na konceptu online společenství, které umožňuje lidem vytvářet osobní profily, kde mohou sdílet osobní informace, fotografie, videa a další obsah s přáteli a rodinou. Lidé mohou také navazovat nová přátelství, chatovat s ostatními uživateli a sdílet aktualizace ze svého života. Meta (Facebook) má také širokou škálu nástrojů pro podnikatele a firmy, které jim umožňují vytvářet firemní stránky a reklamy pro své produkty a služby. Můžou také využívat funkce, jako je Facebook Pixel, která jim umožňuje sledovat a cílit reklamy na konkrétní cílové skupiny uživatelů.

V současnosti je zde zaregistrováno více než 2,7 miliard aktivních uživatelů z celého světa. Nicméně, Facebook také čelí kritice za způsob, jakým zpracovává osobní data svých uživatelů. I přes tyto obavy však Facebook zůstává jednou z nejpopulárnějších a nejvlivnějších sociálních síti na světě.

Jak se zaregistrovat na Facebook a vytvořit nový profil?

Pokud snad stále ještě nejste jeho uživatelem, jistě Vás bude zajímat registrace a přihlášení. Registrace je opravdu jednoduchá. Stačí vyplnit základní informace, jako je jméno, heslo a e-mail a v podstatě je hotovo. Je jasné, že svůj profil musíte vybavit fotografiemi, podrobnými informacemi apod. – to vše může začít po přihlášení. Přihlášení je opět velice jednoduché – stačí navštívit hned úvodní stránku Facebook.com, kde v pravém horním rohu zadáte Váš e-mail a heslo. Po zmáčknutí tlačítka „Přihlásit“ Vám už nic nebrání ve využívání jeho služeb. Přejeme příjemnou zábavu.

Jak se přihlásit na Facebook ke svému osobnímu účtu?

Přihlášení k osobnímu účtu na Facebooku je velmi jednoduché a lze to provést následujícím způsobem:

 1. Navštivte webové stránky Facebooku na adrese www.facebook.com.
 2. Vpravo nahoře v záhlaví stránky se nachází pole pro zadání přihlašovacího e-mailu nebo telefonního čísla a hesla.
 3. Zadejte svůj přihlašovací e-mail nebo telefonní číslo a heslo a klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
 4. Pokud jste zadali správné přihlašovací údaje, budete přesměrováni na svůj osobní profil na Facebooku.

Pokud jste zapomněli své přihlašovací údaje nebo nemůžete přistupovat k účtu, můžete použít možnost „Zapomněli jste své přihlašovací údaje?“ V případě potřeby vám Facebook poskytne nápovědu k obnovení přístupu k účtu.

Jak se přihlásit na Facebook bez hesla na hlavní stránce?

Jestli se chcete přihlásit na FB bez zbytečného zadávání hesla musíte zaškrtnout ,,Zapamatovat si heslo´´. Díky tomu kdykoliv přijdete na www.facebook.com budete už rovnou na svém profilu. Pozor budete to platit pouze, pro to zařízení na kterém daný úkon provedete.

Jak získat zapomenuté/ztracené heslo ke svému účtu?

Pokud jste zapomněli heslo ke svému účtu na Facebooku nebo nemůžete přistupovat k účtu, můžete ho obnovit následujícím způsobem:

 1. Navštivte webové stránky Facebooku na adrese www.facebook.com a klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
 2. Vpravo nahoře v záhlaví stránky se nachází pole pro zadání přihlašovacího e-mailu nebo telefonního čísla a hesla.
 3. Klikněte na odkaz „Zapomněli jste své přihlašovací údaje?“ Pod políčkem pro zadání hesla.
 4. Na nové stránce zadejte svůj přihlašovací e-mail nebo telefonní číslo a klikněte na tlačítko „Zaslat“.
 5. Facebook vám pošle e-mail nebo textovou zprávu s pokyny, jak obnovit přístup k účtu. Tyto pokyny obvykle zahrnují odkaz, na který je třeba kliknout, abyste mohli zvolit nové heslo.
 6. Po kliknutí na odkaz v e-mailu nebo textové zprávě budete přesměrováni na stránku pro zadání nového hesla. Zadejte nové heslo dvakrát a klikněte na tlačítko „Změnit heslo“.
 7. Po úspěšné změně hesla se budete moci přihlásit ke svému účtu pomocí nového hesla. Je důležité, abyste si heslo zapamatovali nebo si jej zaznamenali na bezpečném místě, abyste se v budoucnu nemuseli opět potýkat s problémem zapomenutého hesla.

Jak se přihlásit na FB messenger?

Přihlášení ke službě Messenger na Facebooku je velmi jednoduché a lze to provést následujícím způsobem:

 1. Navštivte webové stránky Facebooku na adrese www.facebook.com nebo stáhněte a nainstalujte aplikaci Messenger pro iOS nebo Android z App Store nebo Google Play Store.
 2. Přihlaste se ke svému účtu na Facebooku pomocí svého přihlašovacího e-mailu nebo telefonního čísla a hesla.
 3. Po přihlášení budete automaticky přihlášeni i ke službě Messenger.
 4. Po přihlášení budete moci používat všechny funkce služby Messenger, včetně chatování s přáteli, volání a videohovorů a sdílení obsahu.

Pokud jste zapomněli přihlašovací údaje ke svému účtu na Facebooku nebo nemůžete přistupovat k účtu, můžete použít postup pro obnovení přístupu ke svému účtu, který jsem vám popsala v předchozí odpovědi. Poté, co se přihlásíte ke svému účtu na Facebooku, se automaticky přihlásíte i k službě Messenger.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 počet hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...