Příznaky těhotenství v prvních dnech – Jsem těhotná?

15 Čvn

Plánujete nebo naopak neplánujete těhotenství? Už jste ale přemýšleli nad tím, jak vlastně v prvních okamžicích a dnech poznáte, že jste opravdu „v tom“? V dnešním článku si něco málo povíme o tom, jaké jsou první příznaky těhotenství.

Těhotenství

Umíte si představit, že se z Vás najednou a nečekaně stane maminka? Je to jeden z mnoha  krásných okamžiků v životě, zvláště když se někdo o miminko snaží delší dobu. Někdo si však chce užívat, ale stane se nehoda a bohužel buď dojde na potrat, nebo dítě skončí v dětském domově. Pojďme se ale podívat společně na to, jak vlastně poznat i bez těhotenského testu, že jste opravdu ,,v tom“.

Jsem nebo nejsem těhotná? První příznaky

Jak bez těhotenského testu přijít na to, že jste opravdu těhotná? Lze to zjistit poměně jednoduše, i když na to nepřijdete okamžitě, pořád tu máte přibližně 14 dní rezervu. Příznaky jsou  podobné těm, když máte zrovna menstruovat. Je tu ale jeden příznak, který menstruaci vyloučí. To, že plánované měsičny nepřijdou v ten čas, kdy by měly je známka toho, že je něco jinak. Dalším příznakem je nafouklé břicho nebo pnutí v prsouch a případně výtoky z nich. Může se zároveň objevit i nevolnost a nechutenství. Zatím stojí především hormon choriogonadropin, který začne uvolňovat placenta.

Těhotenství - Jak poznat že jsem v tom?

Těhotenství – Jak poznat že jsem v tom?

Poměrně častý a ne moc známým příznakem bývá také velmi citlivý nos a časté močení. I teprve pár dní těhotné ženy cítí nutkání jít na toaletu častěji než dříve. Stejně jako při nevolnosti je tento stav způsoben hormonem choriogonadropinem, který více prokrvuje pánev, a proto je močový měchýř podrážděný.

S tím vším je spojena i větší únava, těhotenství totiž dává velmi zabrat organismu a to se může projevit už po 6 dnech po oplodnění. Pak se můžete klidně vrhnout na těhotenský test pro storpocentní potvrzení a nebo zajít k lékaři.

 

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...