Životní krize aneb Jak se dostat z úpadku?

24 Pro

V životě se toho stává mnoho a možná to častěji bývají nevítané okamžiky a stresové situace. Například, co taková životní krize? V dnešním článku si o ní povíme více a pokusíme se Vám poradit, co s tím popřípadě dělat a jak se ze všeho nějakým způsobem dostat. Pamatujte. Za každým mrakem svítí slunce 🙂

Jak řešit životní krizi?

Životní krize může nastat v jakékoliv chvíli a bohužel nikdo neví kdy.  Vzniká především tehdy, kdy si už  sami začnete namlouvat, že na to dál nemáte, že už tu situaci nezvládáte a určitě bude trvat strašně moc dlouhou dobu než se z toho dostanete.

Vzniká většinou v tu chvíli, kdy myslíme víc na ostatní, ale vůbec ne na sebe. S problémy ostatních si poradíte snadno, ale jak má dojít na vaše starosti, nevíte kudy kam. Co si takhle nechat pomoci od někoho jiného? Napadlo Vás navštívit psychologa? Jít za psychologem v dnešní době není nic trapného, naopak je to nejlepší příležitost, jak se cítit o něco lépe a možná byste se divili kolik lidí tam chodí.

Zajděte si za psychologem! Uleví se Vám :)

Zajděte si za psychologem! Uleví se Vám 🙂

 

Jak se dostat z úpadku?

Krize většinou z něčeho pramení. V tomto případě to může být úpadek a jak se z něho vlastně vymanit? Pojďme si to rozebrat na konkrétním případu!

Dobře to lze ukázat na osobním bankrotu! Když už Vám přerostly půjčky přes hlavu a bojíte se, že se každou chvílí ve dveří objeví exekutor, tak se dostáváte postupně do úpadku.  Exekutor může dlužníkovi zabavit téměř veškerý majetek včetně jeho bytu či domu, obstavit bankovní účty i mzdu, vybrat peníze ze stavebního spoření či penzijního připojištění, sebrat sociální dávky i důchod.

V dnešní době se tyto případy stávají čím dál tím častěji, a proto je dobré to co nejdříve řešit. Osobní bankrot je vlastně oddlužení, který zprostředkovává intervenční zákon. Zákon dává dlužníkovi dvě možnosti, jak se prostřednictvím soudu s věřitelem dohodnout. Oddlužnění je možné buď jednorázovým zpeněžením majetkové podstaty nebo plněním splátkového kalendáře. Podmínkou je, aby majetkem bylo splaceno alespoň 30 % dluhu.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 počet hlasů, průměr: 1,00 z 5)
Loading...