Jak se nalíčit do školy?

4 Dub

Na školní období vzpomínáme většinou různě. Někdo si nemůže svá školní léta vynachválit, pro někoho jsou zase znamením stresu, pubertálních výstřelků a změn v myšlení. Zásadní jsou každopádně pro dívky, které se chtějí líbit a často neví, jak se do školy správně nalíčit. I proto jsme se dnes rozhodli s tímto ožehavým tématem vystoupit a dát našim čtenářkám pár rad a tipů.

Krásná jste i bez make-upu

Jako první bychom měli zdůraznit jednu věc – ať už se do školy líčíte více, či méně, pamatujte si, že vždy jste stejně krásné. Množství make-upu na přirozené kráse nehraje až tak zásadní roli, což si uvědomují i kluci, kterým se chcete samo sebou líbit. Pokud ale chcete podtrhnout Vaši krásu a zvýraznit některé kontury, je třeba se držet několika zásad.

Čistota je základ

Nikdy to s make-upem nepřehánějte. Není nutné si na sebe „napatlat“ 2cm vrstvu líčidel – naopak. Vždy si před aplikací čehokoliv pečlivě vyčistěte nanášené místo. Pokud byste make-up nanesli na zanesenou pokožku, výsledek by nebyl tak dokonalý, jako v případě čisté pokožky. Odstín volte podobný Vaší pleti – nesnažte se vypadat opáleně, ani příliš bledě. S výběrem vhodného odstínu Vám může pomoci třeba maminka, nebo kosmetičky.

Rtěnka

Rtěnka je něco, s čím přehání snad každá dívka v pubertě. Pokud je i toto Váš případ, vezměte všechny rtěnky a vyhoďte je z okna! Když už si budete chtít nanést rtěnku, volte decentní, spíše nevýrazné odstíny. Absolutně se vyhněte křiklavým rudým odstínům apod.

Oční kontury

Co se týče očních stínů, i zde je zapotřebí volit vhodné, decentní barvy. Vyhněte se oranžové, fialové, modré apod. Na večerní zábavu jsou možná takové oční stíny atraktivní, nicméně ve školním prostředí působí nevyzrále. Opět to nepřeháníme s množstvím a výrazností – stejně, jako u řasenky, nebo u očních linek (doporučujeme spíše zvolit tekuté linky, neboť vydrží déle).

Vždy je však nutné vše brát s rezervou a najít svou pravou míru líčení, která sedne Vám!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...