Twitter

Vítejte u dalšího článku o sociálních sítí. Dnes bude řeč o jedné z nejpovolanějších sítí, která se sbližování lidí a sdílení jejich myšlenek věnuje -Twitter. Než se dostaneme k samotnému jádru, nejdříve něco málo z historie.

Vznik mikroblogovacího systému

Twitter.com je sociální síť, kterou založil Jack Dorsey v roce 2006, tedy zhruba ve stejný čas, kdy se Facebook stal globálním. Jeho hlavním účelem je psaní krátkých zpráv o aktualitách, jež provází celý Váš den. Těmto zprávám se říká „Tweety“ a podle posledních odhadů se denně na Twitteru objeví až 250 milionů tweetů denně, což je obrovské číslo, které značí jeho popularitu. Dalším významným číslem je i počet uživatelů – na celém světě ho využívá přes 200 milionů uživatelů a toto číslo den ode dne roste. Nicméně v Česku je Twitter poměrně málo populární a na rozdíl od Facebooku, který zde má milionová čísla počtů uživatelů, Twitter se pohybuje jen někde do 100 000 uživatelů. To může být dáno i tím, že v Americe a globálním světě je tato sociální síť hodně využívaná pro sledování známých herců, režisérů, sportovců a mnoha dalšími světo-známými osobnostmi. Svůj vlastní účet na Twitteru má dokonce i Papež… Pokud tedy chcete se svým okolím sdílet svoje všední poznatky, Twitter je to pravé pro Vás.

Registrace na Twitter

Otevřete si stránky www.twitter.cz. Na úvodní stránce se nachází jednoduchý registrační formulář. Vyplňte veškeré údaje jako je: jméno, příjmení, email a heslo. Klikněte na ,,Sign up“. Následně budete přesměrováni na stránku, kde se ověří vaše jméno, email, heslo a bude vám navrhnuta přezdívka na Twitteru. Pak stačí kliknout na Create my account.

Na mail, který jste zadali při registraci Vám ještě dojde potvrzující odkaz. Na ten kliknete a je hotovo

Přihlášení na Twitter

Přihlásit se na Twitter je stejně jednoduché jako se na něj registrovat. Vpravo nahoře zadáte svůj email a vedle do kolonky hned heslo. Kliknete na přihlásit se a je to. NO že to bylo jednoduché co?


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 počet hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

3 thoughts on “Twitter

  1. Karlos dravec Vás zdraví. Pokud chcete sledovat zajímavé zprávy na twitteru a bejt vždy v obraze sledujte @mimoradnazprava

Comments are closed.