Co je to Pinterest?

9 Lis

Říká Vám něco název Pinterest? Vůbec nic? Tak to jste nyní na správném místě! V tomto článku Vám zmíněnou stránku představíme – multimediální web, na kterém mohou uživatelé vytvářet různé obrázkové galerie, tématické kolekce a mnoho dalších věcí, které mají spoustu společného s fotografiemi.

Pinterest – nástěnka plná fotografií

Pokud jste tedy z těch příslušníků společnosti, kteří se rádi socializují skrze různé internetové interaktivní prostředí, Pinterest je právě pro Vás, jelikož je zde možné nejen tvořit nástěnky plné fotografií a zmíněné kolekce sami – je možné, aby se na díle podílelo i mnoho dalších uživatelů a tím pádem se web blíží i k vlastnostem sociálních sítí.

Pinterest nabízí i možnost hodnocení obsahu, který uživatelé sdílejí a tím pádem také dávají na odiv ostatním. Jisté „likesjsou zde k dispozici právě k posouzení rozmanitých výtvorů, jež jsou zde k nalezení. Každý uživatel má svou nástěnku, „Board“, na kterou dává své výtvory a dle jeho uvážení na ni nechává i jiné uživatele přispívat.

Sociální síť plná obrázků

Další aktivitou, kterou Pinterest nabízí k užívání, je jistá přímá interakce mezi samotnými uživateli. Pokud se vám líbí výtvory především nějakého jistého „umělce“ nebo aranžéra fotografií, je možné ho sledovat a odebírat od něj jeho kousky. Toto je možné aplikovat na nespočet dalších uživatelů a tak se můžete dostat do fáze, kdy se Vám v Pinterestu budou ukazovat právě jen výtvory, které jsou dle Vašeho gusta. K jednotlivým obrázkům můžete také přidávat komentáře jejichž prostřednictvím můžete negativně i pozitivně kritizovat daná díla.

Jmenovaná možná interakce je založena především na vzájemných odběrech či vzájemném sledování. Je to určitý způsob oplácení typu „když ty budeš sledovat můj profil, já budu sledovat tvůj“, které je již velice známou záležitostí na příbuzném Twitteru.

Celá webová stránka je pro veškeré uživatele zdarma a to i přes skutečnost, že si zde také mohou vytvářet své komerční profily firmy různého charakteru – třeba marketingové agentury, které na Pinterestu prezentují to, co chtějí.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...