Vztah bez lásky – má to smysl?

12 Úno

Každý začátek vztahu je zpočátku brán spíše jako idylický. Po nějakém čase však láska dokáže velkou rychlostí vyprchat a co potom? Má smysl dále vztah prodlužovat a doufat v to, že se láska navrátí v neporušeném stavu? Toto bude dnešním tématem. Má tedy vztah bez lásky smysl?

Už to není ono

Většinou počátky vztahů vypadají, jako by si oba byli na vždy souzeni, prostě k sobě patří. Ve většině případech to však časem vymizí, ale proč? Co je k tomu tak moc nutí? Možná je to tím, že časem lidi prostě jednoduše stárnou, mění se jejich návyky i zlozvyky.

Starosti se hrnou více, než se hrnuly dříve a pak přichází první hádky. Zdá se to být už velmi klasické. Ve vztahu jsou různá východiska. Je lepší se po hádat či ne? V mnoha případech je nejlepší si vysvětlit věci v klidu a bez křiku. To však v některých případech neplatí, a tak si začnou navzájem oba lézt na nervy a nalézat nové chyby na tom druhém. Ano, je pravdou, že po tu dobu, co spolu trávíte čas jako zamilovaní, se otevíráte víc a víc. Začínáte si na toho druhého zvykat a tím pádem se Vaše další zábrany uvolňují. Někdy je to však špatné. Pokud jste ve vztahu tolerantní, neměli byste mít s tímto problém.

Má cenu vztah bez lásky?

Většinou tento druh otázky vznikl díky již založených rodinám. Máte děti, ale přejete si, aby jejich maminka či tatínek zůstali tam, kde je jejich dítě. Má to ale cenu být ve vztahu jen kvůli dítěti, když láska vyprchala? To, že k sobě už necítíte to, co bylo dříve neznamená, že se stále nedokážete nějakým způsobem bavit. Zavzpomínat na různé zážitky a vtipné okamžiky.

Když už láska ve vztahu vyprchala, stále je možnost, že přátelství se zachovává. I když by téměř každý tvrdil, že to není pravda. Tomu druhému člověku jste obětovali polovinu svého života, to přeci nejde tak rychle zapomenout lusknutím prstu. Takže je jen na Vás, jak vztah mezi sebou pojmete. Možná ten vztah bez lásky nebude tak marný, jak se na první pohled zdá.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...