Nevěra manžela jak se chovat? Praktické rady

24 Bře

Nevěra je jednou z nejčastějších příčin rozpadu dnešních vztahů i samotných manželství. Výsledky jsou pak dramatické – osamělé ženy s dětmi, muži končící závislí na alkoholu apod. My jsme se dnes pokusili zaměřit na téma nevěry a pokusíme se našim čtenářkám pomoci se situací, když zjistí, že je jejich manžel nevěrný. Co dělat a jak se zachovat?

Nejednejte ukvapeně!

Předně, než začnete dělat jakékoliv ukvapené závěry, je dobré mít více „důkazů“, než jen 1 SMSku od kolegyně z práce. Pokud žijete s vychytralým manželem, je dokonce možné, že se o samotné nevěře nikdy nedozvíte (otázkou je, jestli je to dobře, nebo špatně…), nicméně v 90% všech případů je samotné provalení jen otázkou času.

Příznaky nevěry

Příznaků nevěry může být více. Časté pozdní příchody z práce, nechuť do intimností, tajemné telefonáty, schůzky, zprávy… Bohužel, žijeme dnes v internetové době, kdy skrýt nevěru je čím dál tím těžší. Chytré telefony pečlivě sledují každičký náš krok i polohu (!), což nahrává k odhalení.

Hlavní je komunikace!

Pokud jste si nevěrou skutečně jistá, nevěšte hlavu a neupadejte do depresí. Rovněž není vhodné reagovat přehnaně hystericky, ale opět byste neměla dávat najevo, že Vás to nezajímá. Klíčová je pak diskuze! Pokud spolu můžete mluvit, udělejte to, pokud možno ihned. Sedněte si spolu mezi 4-očima a mluvte spolu. Zeptejte se manžela, jestli je Vaše podezření oprávněné… i podle jeho odpovědi si můžete udělat obrázek o něm samotném. Pokud Vám nevěru přizná, je třeba se zaměřit na jádro – proč je nevěrný?

Když už je oheň na střeše

Samotná nevěra pak může pramenit z mnoha různých věcí – problémy v posteli, odcizení partnerů kvůli práci, krize středního věku… možností je zde opravdu hodně. Hlavní je spolu ale mluvit a, pokud dokážete partnerovi odpustit, či ho stále milujete, dejte manželovi ultimátum. Jednou a naposled. Nicméně pokud Vám komunikace činí problémy, seberte odvahu a navštivte poradnu pro manželské páry.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...