Jak se zbavit chorobné žárlivosti?

24 Bře

Pokud jste ve svém životě neměli vyloženě štěstí na jednoho jediného „bezchybného“ partnera, dost možná se Vám už stalo, že jste jednou, či vícekrát randili s partnerem, který byl až neuvěřitelně žárlivý. Vyčíst Vám dokázal vše od přátel na Facebooku po oblíbeného herce. Jak se s takovou žárlivostí vypořádat? A pokud tuto vlastnost odhalíte u partnera už v počátku vztahu, je vhodné v něm pokračovat?

Chorobná žárlivost není nic vzácného

Přehnaná žárlivost, nebo také „chorobná žárlivost“, je už dnes pojem, se kterým se psychologové setkávají poměrně běžně. Více se projevuje u mužů, než u žen, nicméně i tento trend se nedá spolehlivě potvrdit. Často se totiž onen problém žárlivosti nedostane ani k psychologům, což je první chyba, jakou můžete na cestě ke zbavení se této špatné vlastnosti, udělat.

Léčba je běh na dlouhou trať

Začneme od začátku. Pokud se s partnerem teprve seznamujete a vidíte, že něco není v pořádku, radíme se stáhnout a nic si nezačínat. Léčba chorobné žárlivosti je totiž běh na dlouhou trať a bude Vás stát pravděpodobně hodně nervů. Pokud partnera skutečně milujete, nebo jste na tuto vlastnost přišli až později, máte v podstatě 2 možnosti. Jedna z nich je pokusit si o tom celém s partnerem promluvit a mít šanci svůj problém alespoň na chvíli vyřešit. To je ale pouze dočasné řešení, což musíme velmi zdůraznit.

Příčiny a jediná správná cesta léčby

Druhou možností je navštívit psychologa, ať se Vám to může jakkoliv příčit. Příčiny chorobné žárlivosti jsou totiž zakořeněné poměrně hluboko a je třeba, aby s nimi pracovali zkušení odborníci. Mezi běžné příčiny pak patří nedostatek lásky ze strany rodičů v dětství, méněcennost, ale i špatné zkušenosti z předchozích vztahů atd. Důležité je si uvědomit, že chorobná žárlivost je skutečně hluboká záležitost, kterou Vy sami nemůžete nijak ovlivnit, pouze dočasně potlačit – což samo sebou není perspektivním řešením. Proto zbytečně neotálejte a navštivte odborníka!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...