Milostné básně pro ženy

6 Pro

Už jen zřídka kdy se dnes vidí to, kdy muž ženě napíše milostnou báseň, jen pro její potěšení. A přesně o tom bude dnešní článek – O milostných básních pro ženy. Jakými druhy básní ženu okouzlíte a naopak básně, kterými byste spíše zasloužili pár facek? Prozradíme některé návrhy, jak by správně takováto báseň měla či neměla vypadat.

Přejete si, aby z Vás šla žena dokolen ?

Jak jsme již zmínili, takovýto způsob náklonosti a projevu lásky k ženám, už není tak častý. Přitom je to tak nádherné gesto, které vyzařuje chytrost, kreativitu a hlavně zájem. Zájem chce přeci každá žena, i když říká že ne. Vždy je to tak. Čekáte na první krok od ženy? Špatně! Vezměte svůj smysl pro humor, pro romantiku a ukažte ji, jaký jste samec. Zkuste to naznačit právě krásnou básní. Nikdy tím nic nezkazíte, spíše naopak. Pokud tedy zvolíte správný typ básně a nezmíníte se kupříkladu o tom, jak je lepší než jeho bývalá. To opravdu nedoporučujeme. Romatická atmosféra by se nemáhlo protrhla.

Milostné básně pro ženy

Milostné básně pro ženy

Jak správě tvořit milostné básně?

Neexistuje přesný návod, jak byste měli popsat lásku k ženě. Velmi důležitým faktorem je to, aby v básni byly vyobrazeny Vaše pocity a Vaše osobnost. Tím ale nemyslíme, že si nemůžete zajít na internet a najít si jednu z romatických básní například od Jaroslava Vrchlického. Jestliže se básně budou aspoň podobat lásce k určité ženě, také to není špatná varianta. Vždy je ale spíše nejlepší, když se do toho vložíte sami. Klidně s pomocí, když zrovna nemáte básnické „střevo“. Inspirujte se tím, co jste spolu prožili a tím, jak si představujete budoucnost. Zmiňte se o společném bydlení, klidně zaostřete na erotické stránky a oceňte smysl pro humor a krásu ženy.

Příklad milostné básně pro ženu

Sluneční žár o poledni-

to žhoucí láska moje,

a noc – kde šerokrásný stín –

to tichá láska Tvoje.

Tys velký oheň vznítila

jak země centrum žhavý,

leč oheň Tebou nekojen

teď sám se v sobě tráví.

Já s láskou Tvou chtěl hodovat,

však mně jen drobty padly,

a proto sám se nedivým,

že moje tváře vadly.

(Vítězslav Hálek: Večerní písně)

 

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...