Co je to Couchsurfing?

15 Čvc

Možná, že i Vám říkali rodiče „Nikdy neotevírej dveře cizím lidem“, či „Nikdy neber stopaře“. Tyto zavedené fráze se snaží bortit ambiciózní projekt Couchsurfing. O co se jedná, jak se mohu připojit a je to skutečně bezpečné? Dozvíte se v dnešním článku.

Cestování nové generace

Couchsurfing není ve své podstatě nic jiného, než internetový portál, jež sdružuje všechny ty, kteří mají cestování v krvi. Díky tomuto serveru se po celém světě mohou pohybovat desítky, až stovky tisíc lidí a nemusejí se na své cestě starat o ubytování, jelikož díky Couchsurfingu si domluví ubytování či nocování přímo v dané lokalitě a to dokonce úplně zdarma.

Jak se přidat?

Připojit se můžete velice snadno – stačí navštívit oficiální stránky a kliknout buď na „Připojit se pomocí E-mailu“ nebo „Připojit se pomocí Facebooku“. Pokud zvolíte Facebook, systém si automaticky vezme některá Vaše klíčová data, která jsou potřebná k registraci. Pakliže zvolíte e-mailovou cestu, vyplníte několik klíčových údajů a můžete začít službu užívat.

Cestování nové generace

Cestování nové generace

Ověření člena

V případě, že chcete nabízet bydlení ostatním uživatelům Couchsurfingu, je nutné být ověřeným členem. To lze udělat dvojím způsobem – buď zaslat ověřující platbu (ve formě příspěvku) na účet portálu, nebo si nechat zaslat dopis s ověřujícím kódem a ten následně zadat na internetových stránkách. Dále je nutné poskytnout fotografie a další upřesňující informace o místě, jako je vybavení, jak dlouho může daná osoba zůstat apod.

Otázka bezpečnosti

Bezpečnost zde zaručuje v základní verzi ona „ověřenost“ uživatelů. Hlavním kritériem pro výběr ubytování (či cestovatele) jsou ale recenze.  Pokud někdo u sebe ubytoval cestovatele, či naopak někam vycestoval, vždy se píše jakýsi report, který hodnotí celkové ubytování, nebo chování hosta. To se pak zobrazuje na obou stranách uživatelů. Když by se tedy stalo, že by měl někdo příliš negativních hodnocení, je lepší jeho služby nevyužít, ačkoliv jsou zdarma.

PŘIPOJIT SE K COUCHSURFINGU

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...