Nevěra v manželství – odpustit nebo ne?

21 Lis

Toto téma je poněkud intinmnější a zasahuje do soukromých životů – manželství. Budeme se bavit přesněji o nevěře, jak se zachovat, pokud se takovéto neštěstí stane. Poradíme, jak reagovat na tuto situaci a jak jí zvládat.

Odpustit nevěru, ano nebo ne?

Tuto otázku si snad klade kažý, koho to postihlo. Pokud je tedy manželství v opravdu silném poutu, je to přirozeně těžší. Jeden se spoléhá na druhého, vzájemně si oba důvěřují a najedou přijde ten obrovský zvrat. Bývá několik důvodů, proč se tak stává, ale někdy se důvod třeba vůbec nedozvíte. Nevěra je velmi banální projev neúcty ke druhé polovičce. Kdo se s tím setkal, ví, jak to naruší psychiku sebe samého. U někoho to může způsobit dokonce i blok v důvěře.

Odpustit nevěru?  Ano nebo ne?

Odpustit nevěru? Ano nebo ne?

Ale vraťmě se k otázce. Odpustit nebo tedy ne? Záleží kolikrát na situaci. Jestliže se to stane při nějaké zábavě, kdy se jeden z páru opije do němoty a absolutně neví co dělá, pořád ho to neomlouvá. Ale dá se tu podat polehčující okolnost. V každém případě záleží na člověku, jelikož každý má jiné cítění. Pokud bychom tuto nevěru srovnali s tím, kdyby byla zámerná, partner či partnerka by měli tajný vztah a tajili Vám ho už klidně i měsíce, to už bývá závažnější. Jestli se nevěra opakuje vícekrát, není zde důvod vztah dále udržovat.

Jak na to?

Reakce na nevěru je u každého velmi rozdílá, ale má stále stejný cíl. Poškodit důvěru v toho druhého. Nevěříte ani když Vám řekne, když jde na pivo s kamarády. Nakonec se někde v hotýlku povaluje v lůžku s jinou slečnou. Je to těžké. Ale jak už jsme výše znázornili na příkladech, existují stupně nevěry. Nejlepším řeším je tedy si o tom otevřeně promluvit. Problém bude většinou v rutině. Jeden z nich si přijde, jako by to těch 15 let, méně či více, byl jakýsi kolovrat. Všechno dokola, nic nového, žádné nové zážitky, ani květiny jen tak. Pokud se tyto věci opomíjí, je zde vysoké riziko.

Jak zamezit nevěře

Na vztahu je třeba pracovat každou chvíli kdy jen to jde. Pokud se jeden přestane snažit, jasně to vše upadá v zapomnění. Dávejte si dárečky i když nikdo z Vás nemá svátek či narozeniny. Slavte výročí společnou koupelí, se svíčkami a šampaňskéms jahodami a při tom si povídejte o zážitcích, které jste společně kdy prožili. Zaběhněte více do minulosti, kdy jste se brávali za ruce, chodili na zábavy a vytáhněte vtipné historky. Velmi důležitým faktorem bývá i sexuální život. Nebojte se zkoušet stále něco nového a vkoukněte občas do té knihy :-). Ženy by si mohly pořidit i nějaký pěkný obleček a potěšit tak svého manžela, který se jistě velmi rád pokochá a bude jistě překvapen.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...