Jak se vyrovnat s rozchodem?

20 Dub

Jednoho dne rozchod potká každého aspoň jednou za život, u většiny rozhodně vícekrát. Někdy si myslíme, že to vlastně nemá jak skončit, nemáte žádný důvod a najednou to přijde a Vy jste nepřipraveni. Jak se vlastně s rozchodem vyrovnat co nejlépe?

Všechno jednou končí 🙁

Nechceme samozřejmě přivolávat nějaké negativní ovlivnění či konec dobrého vztahu, ale je zapotřebí si uvědomit, že vše jednou může skončit. Jste s přítelem nebo přítelkyní velmi dlouhou dobu, trávíte spolu hodně času, především, když spolu sdílíte bydlení.

V průběhu vztahu projdete několika hádkami a neshodami s partnerem, ale stále to jsou banality. Jendou však může přijít úplný konec a Vy se z toho složíte, protože je to za prvé přirozené a za druhé je to hlavně o závislosti na tom druhém. Bohužel někomu trvá velmi dlouho, než se s rozchodem vyrovná, než tomu všemu uvěří.

Zlomené srdce

Neztrácejte naději

Jako nejlepší řešení pro zvládnutí rozchodu, je přijít na jiné myšlenky. Žádné utápění žalu ve skleňkách alkoholu nebo v těžkých drogách. Myslíte si, že tím to vše zahladíte a zapomenete?

Mýlíte se. Akorát své pocity více prohlubujete a navíc to je obrovská zátěž na Váš organismus. Zkuste si vyjít na procházku s kamarády, nemluvit o minulosti a jen se zaměřovat na to, co se děje nyní. Pobavte se. Den ode dne to bude pořád lepší, i když né nejlepší. Nikdy nezapomenete na ty krásné společné zážitky, i přes pár neshod. Zkuste na vztah myslet z těch pozitivních stránek a ostatní hoďte za hlavu.

Předejděte zdravotním potížím

Možná se to nezdá, ale citový kolaps dokáže s Vašim tělem neskutečným způsobem zamávat. Tělo reaguje naprosto přirozeně, jako když máte žaludeční či střevní potíže, nemůžete tolik jíst, protože máte z nervů sevřený žaludek. Dá se s tím však pracovat a to tak, že si uvaříte kupříkladu bylinkový čaj, z bezinek, šalvěje nebo meduňky a dalších. Nejenže svou vůní uvolní napětí, ale chutí a účinky Vás aspoň na nějakou dobu vrátí zpět do lepších kolejí.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Vlož sem své hodnocení)
Loading...